Konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik - zapisy

konkurs InstaLogik

Drodzy uczniowie klas 4-8,

Mamy przyjemność zaprosić Wasi do czwartej edycji konkursu InstaLogik.

Miło nam poinformować, że w tym roku ponownie Honorowy Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

W poprzedniej edycji konkursu udział wzięło ponad 6400 uczniów klas 4-8, w tym w województwie lubelskim wystartowało 208 uczniów z 32 szkół.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Konkurs realizowany jest w całości online. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zadania przygotowaliśmy z myślą o szerokim gronie uczniów, nie tylko tych startujących w olimpiadach przedmiotowych. Chcieliśmy, żeby także "czwórkowi" uczniowie przy odrobinie wysiłku mogli samodzielnie odpowiedzieć na większość pytań.

1. etap konkursu odbywa się w dniach 1-28 października 2022. Uczniowie, którzy osiągną dobry wynik, zostaną zaproszeni do 2. i 3. etapu. Po każdym etapie będzie prowadzony ranking w podziale na województwa, powiaty i szkoły – osobny dla każdej grupy wiekowej.

Organizatorem konkursu jest Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod, przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Organizacja konkursu:

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

• Etap 1, termin 1 października - 28 października 2022, godz. 20:00
  • Kurs przygotowujący do 2 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
  • Sesja próbna przed 2 etapem, termin 1 grudnia 2022, godz. 17:00 – 18:00
  • Etap 2, termin 10 grudnia 2022, godz. 10:00 – 11:30
  • Kurs przygotowujący do 3 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
  • Etap 3, termin 18 marca 2023, godz. 10:00 – 11:30

ZAPISY trwają do końca I Etapu - czyli do 28 października. Nie czekaj do końca, zgłoś się już teraz.

Jak się zapisać?

Zgłoś się do nauczyciela informatyki p. Tomasza Szpury (sala 17) lub swojego nauczyciela matematyki lub informatyki

lub zarejestruj się sam (z pomocą rodzica) poprzez stronę --> ZAPISY

( rejestrując się musisz wybrać szkołę i wpisać e-mail nauczyciela: tomasz.szpura@sp3-bialapodlaska.pl )

W razie jakichkolwiek problemów z rejestracją, zgłoś się do nauczyciela.

Strona konkursu ==> Instalogik.pl