Wycieczka do Kozłówki i Lublina

13 października 2022 r. w  słoneczny jesienny dzień uczniowie klas V c, V d, VII a pod opieką p. I. Sucharzewskiej, p. A. Sawczuka i p. M, Skorupskiej –Trocewicz uczestniczyli w  wycieczce do Kozłówki i Lublina. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Uczniowie poznali dzieje rodu Zamoyskich i podziwiali piękne wnętrza muzeum. Spacerowali po  pięknym ogrodzie kwiatowym, fotografowali przechadzające się pawie i zakupili pamiątki w muzealnym sklepiku. Wiele wrażeń dostarczyło uczniom  zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie słuchając opowieści przewodnika mogli  poznać życie mieszkańców dawnych wsi. Oprócz starych drewnianych  domów, zabudowań gospodarskich podziwiali stare kościoły, sklepy, punkty usługowe i zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego. Wycieczkę zakończyła wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza, w którym dzieci poznały  legendę i przepis na  cebularze lubelskie a następnie  z dużym zaangażowaniem  samodzielnie wykonały swoje cebularze. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i nowych doświadczen.