IX Wojewódzki Konkursu pt. „Bądź bezpieczny na drodze”

Szkolny etap

IX Wojewódzki Konkursu pt. „Bądź bezpieczny na drodze”

pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Hasło IX edycji konkursu brzmi: „Jesteś na drodze. Włącz myślenie!”. Uczestnikami konkursu
mogą być uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego. Warunkiem
uczestnictwa w konkursie jest indywidualne wykonanie pracy literackiej, grafiki
komputerowej, lub skryptu wykonanego w języku kodowania Scratch uwzględniającego
tematykę konkursu.

Termin złożenia prac do nauczycieli uczących:

W klasach I-III  do 20 marca 2023 r.

W klasach IV-VIII do 22 marca 2023 r.

Kategorie prac konkursowych:

-  Prace literackie – dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej

Pracą może być rymowany wiersz do 4 zwrotek lub hasło poświęcone edukacji komunikacyjnej dzieci i młodzieży. Pracę należy złożyć do nauczyciela - wychowawcy.

- Grafika komputerowa – dla uczniów klas IV - VII szkoły podstawowej

Pracą może być grafika komputerowa wykonana w dowolnym programie graficznym np. Paint i zapisana w formacie: bmp, jpg, png lub tiff o minimalnym rozmiarze: 600x900 pikseli,
a rozmiar pliku nie powinien przekraczać 10 MB.

Do nauczycieli informatyki pracę dostarczamy zarówno w wersji elektronicznej  i jej wydruk na papierze o grubości papieru ok. 160g/m2 (np. kartka z bloku technicznego) w formacie A4.

-  Skrypty wykonane w języku kodowania Scratch – dla uczniów klas IV - VII szkoły podstawowej

Zadaniem konkursu w tej kategorii jest wykonanie animacji komputerowej, gry komputerowej lub programu edukacyjnego. Ocenie jury podlega: ilość poleceń, bezawaryjność programu, przejrzystość kodu, stopień skomplikowania (np. ilość duszków, ich kostiumów, zmiennych czy poziomów), funkcjonalność aplikacji. Prace należy opisać imieniem, klasą i nazwą szkoły.

Szkolnymi koordynatorami są nauczyciele informatyki, p. Edyta Hubczuk i p. Mirosława Jakoniuk (I-III).