Klasa Vc w Bibliotece Barwnej

W dniu 15 maja 2023 r. klasa V c pod opieką wychowawcy p. I. Sucharzewskiej uczestniczyła w spotkaniu w Bibliotece Barwnej  w ramach XXIV Bialskich Dni Książki Dziecięcej – „Z książką przez świat”. Gościem tego spotkania był pan Marcin Kozioł autor książek dla dzieci i młodzieży a także podróżnik i dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska. Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka. Pan Marcin Kozioł jest autorem uzupełniającej lektury szkolnej dla klas IV-VI „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji „Tajemnica przeklętej harfy” i ”Gwiazda Blachonosego”. Pan Marcin Kozioł w ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy i pasji jaką jest pisanie książek dla dzieci. Inne tytuły książek pana Marcina Kozioła, na które warto zwrócić uwagę to „Psyjaciele”, której bohaterami są psy m.in. Chopina, Sienkiewicza, Żeromskiego czy Czary w Kopytkowie”, której bohaterami są konie, „Puzzle Pitagorasa”, „Wszystko gra”, „Wombat” Z  książek pana Marcina możemy  dowiedzieć  się, że psy, konie, koty i bąki przeżywają niesamowite przygody. A jeśli chcemy poczuć trochę dreszczyku emocji, możemy towarzyszyć detektywom na kółkach lub wejść do świata komputerów. Spotkanie było doskonałą promocją czytelnictwa. Chętni mogli otrzymać autograf pisarza a niektórzy zakupili nawet książki.