Wycieczka do Białegostoku

W środę  17. 05. 2023 r. odbyła się wycieczka szkolna do Białegostoku. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 1a i 1c wraz z wychowawcami p. Katarzyną Chodzińską i p. Joanną Rogowską.

Pierwszą atrakcją było przedstawienie w Teatrze Lalek pt.: „Karmelek”. Była to ciepła, pełna humoru opowieść o poszukiwaniu czegoś, co czyni nas potrzebnymi, czegoś, co moglibyśmy ofiarować naszym najbliższym, to co jest całkowicie niematerialne.

Po spektaklu zwiedzanie Piwnicy Lalek. Można tam spotkać tych wszystkich bohaterów, którzy wystąpili w repertuarze Białostockiego Teatru Lalek. Najstarsze lalki pochodzą z lat 60. XX wieku. Nie brakuje tu kostiumów i całych fragmentów dekoracji, które niejednego widza przeniosą w świat przeszłości.

Kolejną atrakcją było EPI CENTRUM. W Strefie Małego Odkrywcy znajduje się pięć obszarów tematycznych: poznawanie i wiedza; poznaj swoje ciało, technika, świat budownictwa, energia wody oraz Laboratorium Małego Odkrywcy (LABBAR).
Wszystkie doświadczenia i zabawy dostosowane były do możliwości dziecięcego spostrzegania, a przez to dały uczniom możliwość poznawania świata nauki. Okazało się po raz kolejny, że nauka może być ciekawą zabawą.

Ostatnim punktem naszej wycieczki  była  Sala zabaw „Party4You – Dziecko w centrum uwagi”. To czas spędzony z animatorami - rozładowanie dziecięcej energii i radosnej zabawy.  Atrakcje: kula zorba, zamki dmuchane, malowanie twarzy a także wata cukrowa i popcorn.

Wycieczka dostarczyła niezapomnianych przeżyć i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci. Podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie.