Akademia Bezpiecznego Puchatka

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w XIV edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka: GRUPY MASPEX Sp. z o.o. z siedzibą w Wadowicach ,  we współpracy z Wydziałem Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji KGP oraz Wydziałem Nadzoru i Profilaktyki Biura Ruchu Drogowego KGP. Celem programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci rozpoczynających swoją naukę w szkole, wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia, edukacja rodziców w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami oraz przekazywanie treści edukacyjnych poprzez techniki szybkiego uczenia się.

Pierwszaki z klasy 1a,1b,1c wzbogacały swoją wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w  5 kręgach tematycznych: Bezpieczeństwo w szkole, Bezpieczeństwo w domu, Bezpieczeństwo na drodze, Bezpieczeństwo w Internecie, Bezpieczne relacje z rówieśnikami. Elementem programu był  test bezpieczeństwa wykonany indywidualnie przez uczniów. Rodzice zostali zapoznani z prezentacją pt. „Bezpieczeństwo twojego dziecka” file:///C:/Users/UZYTKO~1/AppData/Local/Temp/7zOC68EB31A/Akademia%20Bezpiecznego%20Puchatka%20_PREZENTACJA%20DLA%20RODZIC%C3%93W.pdf

Pomagali też swoim dzieciom w zorganizowaniu pozalekcyjnej  pracy grupowej, która polegała na wykonaniu konkursowej pracy plastycznej na temat bezpieczeństwa w wybranym obszarze. Niestety jury konkursu nie doceniło naszej pracy, ale świetnie bawiliśmy się wspólnie rysując. Rodzice goszczący pracujące w ich domach grupy,  zadbali o dodatkowe atrakcje w postaci pysznego poczęstunku.

Na zakończenie programu szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w XIV edycji programu.