PRZEDSTAWIAMY WAM OPOWIEŚĆ O KOPCIUSZKU

Od września 2022 r. uczniowie klasy 5b, wraz  z wychowawczynią p. Iwoną Gładysz pracowali nad przygotowaniem przedstawienia pod tytułem „Czerwony Kopciuszek w kilku językach…” Inspiracją do inscenizacji była oczywiście znana wszystkim baśń Charlesa Perraulta „Kopciuszek”. Przez cały rok odbywały się przygotowania. Napisaliśmy scenariusz w języku polskim i angielskim, przygotowaliśmy scenografię, kostiumy i oprawę muzyczną. A potem pracowaliśmy, pracowaliśmy, pracowaliśmy… Próbom nie było końca, aż przyszedł czas by zaprezentować efekty tej pracy.

Sztukę wystawiliśmy kilkukrotnie. Przedstawienie można było obejrzeć m.in. podczas obchodów Dnia Dziecka, Narodowego Czytania w klasach I-III. 21 czerwca przedstawienie obejrzała dyrekcja szkoły oraz rodzice. I chociaż nie jesteśmy profesjonalistami … z efektów jesteśmy zadowoleni. Wszystkim dziękujemy za pomoc i miły odbiór.

Uczniowie klasy 5b