III edycja konkursu „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków”

Dnia 21 czerwca 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej  odbyło się uroczyste wręczenie nagród Laureatom III edycji konkursu „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków”. Nagrody w imieniu Prezydenta Miasta Biała Podlaska wręczyła Beata Demianiuk, kierownik Referatu Kultury i Sportu Urzędu Miasta Biała Podlaska, w imieniu Starosty Bialskiego - Barbara Kociubińska-Koza, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, natomiast Miejską Bibliotekę Publiczną reprezentował Dyrektor dr Paweł Borek oraz Hanna Bajkowska, kierownik Działu Wiedzy o Regionie.

Laureatami III edycji konkursu „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków” zostali m. in. uczniowie naszej szkoły.

W  kategorii wiekowej - uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych I miejsce zajął Jan Dominik Gałecki, klasa 4 a; III miejsce – Helena Berlińska, klasa 6 a.
W kategorii wiekowej - uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych I miejsce – Roksana Lewczuk, klasa 8 d;  II miejsce ex aequo – Weronika Waszczuk, klasa 8 e, Gabriela Rogala, klasa 8 d; III miejsce – Joanna Bielińska, klasa 8 d.

Prace konkursowe zostały zebrane w okolicznościowej publikacji, która stanowi cenną pamiątkę po znanych i nieznanych mieszkańcach naszego regionu.

Gratulujemy laureatom Konkursu.