Uroczyste otwarcie Ekopracowni w naszej Trójce

20 września 2023 roku w  naszej  szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowopowstałej Ekopracowni. Nowa w pełni wyposażona pracownia przyrodnicza powstała dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach udziału szkoły w konkursie pn. „EKOPRACOWNIA – zielone serce szkoły” w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, finansowanego ze środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
      W tym ważnym dla naszej społeczności uczniowskiej dniu zaszczycili nas swoją obecnością  zaproszeni goście Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Lublinie, Delegatura w Białej Podlaskiej Pani Małgorzata Kiec, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Biała Podlaska  Pan dr Stanisław Romanowski, Komendant Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej  Major Kamil Deneka, Ksiądz Kanonik Andrzej Biernat i Reprezentant Rady Rodziców Pani Anna Lewczuk.
      W ramach otrzymanej dotacji pracownia została wyremontowana i wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne: monitor interaktywny, mikroskop trinokularowy z kamerą, mierniki i przyrządy, zestawy doświadczalne do nauki przedmiotów przyrodniczych. Na ścianach pojawiła się fototapeta, plansze dydaktyczne i mapy, utworzono kącik do segregacji odpadów. Podczas uroczystości uczniowie klas IV i VI zaprezentowali przedstawienie o tematyce ekologicznej oraz  zakupiony sprzęt i pomoce dydaktyczne. Korzystanie z nowoczesnej ekopracowni pozwoli na przeprowadzanie zajęć w sposób efektywny i atrakcyjny dla uczniów, z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy i zwiększy świadomość uczniów w zakresie ekologii.

eko