"Czytamy z sercem" w bibliotece szkolnej

W ramach tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji „Czytamy z Sercem” uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez panie bibliotekarki.

Klasa 3d wykonała szereg zadań, za które otrzymywała „diamenty”, chętni mogli wymienić je na zdrową przekąskę – soczyste jabłuszko. Znajomością zasad zdrowego stylu życia wykazali się uczniowie z klasy 6a i 5b rozwiązując „Quiz wiedzy o sercu”. Ponadto młodzież wysłuchała audiobooka „Pracowania Aurory” R. Jędrzejewskiej-Wróbel, oraz głośno przeczytanej  historii z książki „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” autorstwa P. Beręsewicza. Obejrzeliśmy film o tym jak działa nasze serce, rozwiązywaliśmy quizy w aplikacji Wordwall. Podsumowaniem wszystkich lekcji były wspólne fotografie z naszą biblioteczną maskotką mega serca. Dużym zainteresowaniem w czasie przerw cieszyła się foto-ramka do wykonywania selfie, młodsze dzieci skorzystały z kolorowanek i sercowych puzzli.

W tym tygodniu po raz pierwszy w naszej szkole pojawiły się roboty Photon. W warsztatach uczestniczyła kl. 4a, a ich zadaniem było zaprogramowanie robotów tak, aby przeszły po serduszkowej trasie i zmieniały odpowiednio oświetlenie. Dziękujemy Monice Nowak, nauczycielce z Biblioteki Pedagogicznej za przeprowadzenie cennych i atrakcyjnych zajęć.