Sukces Trójki w Międzynarodowej Kampanii Edukacyjnej Interreg

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowej Kampanii Edukacyjnej zorganizowanej z okazji dnia Współpracy Europejskiej. Jednym z warunków udziału w kampanii było przystąpienie do konkursu pod hasłem „ Stronger-Healthier-Together”.
Pod czujnym okiem nauczycieli, pani Anny Sudewicz-Welk, pani Iwony Gładysz i pana Mariusza Michalczuka przygotowano materiały konkursowe: zdrową, regionalną potrawę wraz z przepisem, plakat promujący zdrowy styl życia i filmik promujący aktywność fizyczną. Materiały konkursowe możecie obejrzeć na stronie internetowej szkoły: https://sp3-bialapodlaska.pl/a,1030,miedzynarodowa-kampania-edukacyjna
W czerwcu prosiliśmy, aby trzymać za nas kciuki … i udało się. Drużyna z SP3 w Białej Podlaskiej zakwalifikowała się do Finału Kampanii. Finałowe wydarzenie odbyło się tym razem w Drohiczynie w dniach 20-23 września br. W trakcie Finału młodzież brała udział w warsztatach tanecznych, ekologicznych i kulinarnych, pracując razem w mieszanych polsko-ukraińskich zespołach. Dzięki temu doskonaliła swoje umiejętności w tych dziedzinach. Efektem tych działań były wspólne końcowe prezentacje. Kolejną atrakcją, jaka czekała na uczestników był spływ pontonowo-kajakowy szlakiem wodnym na Bugu. Była też okazja poznać inne efekty projektu  BugUnitesUs: z wieży widokowej mogliśmy podziwiać nadbużańskie krajobrazy. Rejs katamaranem i zwiedzanie Nadbużańskiego Centrum Turystyki Kajakowej okazały się strzałem w dziesiątkę. Uczestników zapoznano z rezultatami projektów BugCuisine i BugGuardians w Ośrodku Promocji Produktu Regionalnego „Zagubek” i Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Puszczyk”. Była też wspólna zabawa przy muzyce.
Finał Kampanii zakończył się rywalizacją szkół. I tu czekała nas niespodzianka. W finałowym queście po Drohiczynie – dawnej stolicy Podlasia - drużyna naszej szkoły zdobyła I miejsce
Pola Partyka (6a), Lena Litwiniuk (6a), Zuzanna Wysokińska (6b) i Oliwia Samoszuk (6b), reprezentantki naszej szkoły, dały z siebie wszystko. GRATULUJEMY!
Najlepszym drużynom nagrody wręczył Andrzej Słodki, kierownik Wspólnego Sekretariatu Programu. Wszyscy uczestnicy Finału otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz bardzo atrakcyjne zestawy nagród m.in. smartwatche i drony.
Czy warto wystartować w przyszłym roku???
Zapraszamy do obejrzenia promocyjnego filmu z wydarzenia
Galeria wybranych zdjęć znajdziecie na stronie programu:  https://pbu2020.eu/pl/news/2974
A pełną galerię na Facebooku: Interreg NEXT Poland-Ukraine.