VII ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

Wolontariusze i opiekun Szkolnego Koła Caritas
 serdecznie zapraszają całą szkolną społeczność
do udziału w zbiórce na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

„Rzeka ubóstwa płynie przez nasze miasta i staje się coraz większa, aż występuje z brzegów” – Papież pisze o tym w orędziu na Światowy Dzień Ubogich. Już po raz siódmy obchodzony on będzie w niedzielę poprzedzającą uroczystość Jezusa Króla Wszechświata. Towarzyszyć będzie mu hasło „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”, co, jak podkreśla Papież Franciszek, stanowi wezwanie do dania konkretnej odpowiedzi na wołanie ubogich proszących o pomoc.

Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Ubogich 2023

W związku ze zbliżającym się VII Światowym Dniem Ubogich
w naszej szkole organizujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce środków czystości, które zostaną przekazane do noclegowni w Białej Podlaskiej oraz innych miejsc działających na rzecz osób ubogich i bezdomnych.

Co zbieramy:

- środki higieny osobistej (np. żele pod prysznic, szampony, przybory do golenia, dezodoranty, itp.) oraz ręczniki łazienkowe;

- chemia do sprzątania (płyny do mycia podłóg, płyny do czyszczenia toalet, kapsułki do prania, itp.).

Miejsce zbiórki: szkolna biblioteka

Środki higieny osobistej oraz chemię do sprzątania

zbieramy od poniedziałku do piątku (13.11- 17.11.23r.)

w godzinach pracy biblioteki od 7.45- 15.30.