Zajęcia kulinarne – świetlica szkolna

Dnia 15 listopada 2023 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia kulinarne połączone z degustacją owoców, warzyw, mleka i jego przetworów w ramach działań edukacyjnych unijnego ,,Programu dla szkół”.
   Dzieci pod kierunkiem pani Jolanty Szubarczyk i pani Małgorzaty Nitychoruk przygotowały zdrowe i pyszne kanapki oraz owocowy koktajl. W naszym zdrowym menu znalazły się: jabłka, gruszki, kanapki z serkiem, dżemem, szczypiorkiem, ogórkiem, jogurty oraz owocowy koktajl.
   Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Następnie odbyła się wspólna degustacja.
    Wiemy, że najskuteczniejsza edukacja to ta przez zabawę i wspólne doświadczanie. To dzięki takim akcjom jak ta dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczą się jak postępować aby nie marnować żywności.

Serdecznie dziękujemy firmie AD – Rem Jurecka, która była sponsorem:
  • mleka i produktów mlecznych do zajęć kulinarnych
  • nagród do konkursu ,,Zdrowo jemy i rośniemy”.