Narodowe czytanie w jesiennych barwach

Akcję Narodowe Czytanie zapoczątkowano w 2012 z okazji 200-lecia Drugiej Wojny Polskiej i najazdu Napoleona na Rosję, podczas którego miał miejsce opisany w Panu Tadeuszu Adama Mickiewicz ostatni zajazd na Litwie. Akcję zorganizował prezydent Polski Bronisław Komorowski, a pomysłodawcą była Agnieszka Celeda. Główne wydarzenie tej akcji odbywa się każdego roku we wrześniu. Przez pozostałą część roku szkolnego w naszej szkole realizowane są działania towarzyszące. I jednym z nich było poniedziałkowe spotkanie w bibliotece szkolnej. 20 listopada 2023 r. uczniowie klasy 4d wspólnie czytali wiersze o polskiej złotej jesieni. W grupach tworzyli swoją wizję jesieni. A rozwiązując krótki test mogli zweryfikować posiadaną przez nich wiedzę na temat astronomicznej jesieni.