Wolontariat kluczem do kariery zawodowej

Mówiąc o wolontariacie, często mamy na myśli działania dobrowolne i bezinteresowne. Osoba, która udziela wsparcia, świadomie podejmuje decyzję o niesieniu pomocy i, co najważniejsze, nie otrzymuje za to żadnego wynagrodzenia. Rzadko jednak myślimy o wolontariacie jako możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego oraz szansy na rozwijanie kompetencji czy umiejętności, które mogą być przydatne na rynku pracy.
   A jednak wolontariat może być kluczem do przyszłej kariery zawodowej. Będąc wolontariuszem rozwijamy w sobie uczucia empatii, szacunku dla drugiego człowieka, otwartości i współczucia. Ponadto kształtujemy umiejętności: organizacyjne, zarządzania czasem, autoprezentacji oraz pracy w grupie. Wolontariat to też niekiedy szkoła kompromisu i pole do wykazania się kreatywnością. Dzięki zaangażowaniu w wolontariat młodzież może z łatwością określić swoje mocne i słabe strony, ukształtować charakter ale też określić cele życiowe. Będzie to niezwykle potrzebne w dorosłym życiu oraz przy wyborze przyszłej pracy. Uczniowie naszej Trójki doskonale o tym wiedzą dlatego nieustannie angażują się w liczne zbiórki i akcje o charakterze wolontaryjnym. Chcą w ten sposób nie tylko pomóc potrzebującym ale też zdobyć doświadczenie i cechy tak potrzebne przy wyborze przyszłej ścieżki zawodowej. Wielu z naszych uczniów jak i absolwentów chętnie działa na rzecz bialskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt "AZYL". W każdą niedzielę czy to słońce, deszcz czy śnieg nasi uczniowie dzielnie opiekują się swoimi czworonożnymi podopiecznymi. Wyprowadzają ich na spacery, czeszą i karmią bo wiedzą, że tak mały gest może mieć wpływ na życie zwierzaków oraz ich późniejsze zawodowe wybory.