Laboratorium przyszłości w świetlicy

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
Zabawa i nauka – czyli klocki LEGO to pomysł na nowoczesność w edukacji.
    Klocki  lego są wielowymiarową pomocą dydaktyczną która rozwijają: sprawność manualną, koordynację, naukę kolorów, liczenia oraz kształtów, wyobraźnię, kreatywność, logiczne myślenie, spostrzegawczość, cierpliwość, zachęcają do komunikacji i współpracy.  Są narzędziem, które wykorzystujemy na wiele sposobów. W roku szkolnym 2023/2024 dzieci ze świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu "Laboratoria przyszłości". Laboratoria Przyszłości to najnowocześniejszy sprzęt, który uatrakcyjnił zajęcia w naszej świetlicy. Świetliki uwielbiają zajęcia z wykorzystaniem klocków Lego Spike.