WIELKIE OTWARCIE

26 marca 2024 r. został oficjalnie otwarty kompleks boisk, na który z utęsknieniem, od lat, czekała społeczność szkolna, a o który również od wielu lat zabiegał (skutecznie) nasz nauczyciel wychowania fizycznego Pan Mariusz Michalczuk.
Wartość projektu 2.348.029,81 zł. Projekt w całości został sfinansowany z budżetu Miasta Biała Podlaska.

Pani dyrektor Barbara Wojarnik powitała przybyłych gości na czele z Prezydentem Michałem Litwiniukiem.
Swoją obecnością zaszczycili nas również dyrektorzy placówek oświatowych z Białej Podlaskiej, Radni Miasta Biała Podlaska, absolwenci, uczniowie, rodzice i przyjaciele Trójki.

Po części oficjalnej pokazowy trening piłki ręcznej i koszykówki przeprowadzili nauczyciele: Pani Kinga Dylawerska - Wójtowicz z dziewczętami oraz Pan Bartosz Ziółkowski z chłopakami. Kulminacją wydarzenia był mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami Szkoły, których wspierali Pan Marcin Stefaniec i Pan Marek Kubiszewski, a Absolwentami Trójki, w których składzie oprócz Pani Marty Wilczewskiej, Łukasza Kandory i Mariusza Michalczuka wystąpił Pan Wojciech Sosnowski .
Gościnnie zagrali również Prezydent Białej Podlaskiej Pan Michał Litwiniuk oraz Naczelnik wydziału Edukacji kultury i sportu Pan Stanisław Romanowski.
Najstarszym zawodnikiem wśród absolwentów był Krzysztof Michalczuk, który skończył szkołę w 1974 roku.
Komentatorem sportowych zmagań był Pan Roman Laszuk, kiedyś nauczyciel matematyki i fizyki w SP 3, a obecnie ceniony redaktor Podlasianina.
Mecz zakończył się konkursem rzutów karnych, które...nie przyniosły rozstrzygnięcia, bo nie o wygraną chodziło, a o integrację, zabawę i aktywność na świeżym powietrzu.