Konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III utworów Marii Konopnickiej

I Cele konkursu:
- popularyzacja twórczości Marii Konopnickiej
- kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich,
- rozwijanie zainteresowań literackich.

II Uczestnicy:
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej
Każdy uczestnik prezentuje jeden wybrany wiersz/utwór o tematyce konkursowej, którego czas prezentacji nie może przekraczać 5 minut. Możliwa jest recytacja wiersza z charakteryzacją lub rekwizytem.

III Etapy konkursu
Uczniowie zgłaszają chęć uczestnictwa w konkursie wychowawcom do dnia 30 kwietnia 2024r. (3 uczniów z klasy)
Listy chętnych uczniów wychowawcy proszeni są przekazać organizatorom do 7 maja 2024 roku.
Konkurs odbędzie się 9 maja 2024 roku o godz.15.45, s. G
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 13 maja 2024roku.

IV Ocena uczestników konkursu
Powołana komisja dokona oceny uczestników, według następujących kryteriów:
  • Dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie
  • Interpretacja utworu
  • Kultura słowa, dykcja
  • Ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).
V Nagrody
Komisja wyłoni laureatów konkursu ( I, II i III miejsce) Przewidziane są także wyróżnienia za uczestnictwo w konkursie.

VI Organizatorzy
Małgorzata Matusz- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i Agata Żuk- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej