KOCHAM CIĘ MOJA OJCZYZNO! Tydzień Patriotyczny w klasach I – III

Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste:
umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego.
Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu.
an Paweł II

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia wychowawcy i uczniowie klas I – III  zorganizowali ,,Tydzień Patriotyczny". Podejmowali szereg działań upamiętniających 103 rocznicę, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli i stała się wolnym niepodległym państwem. W ramach ,,Tygodnia Patriotycznego" dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - III wykonali kotyliony patriotyczne, biało - czerwone flagi, kolorowali godło Polski, recytowali wiersze W. Bełzy „ Katechizm polskiego dziecka”, „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego, ,,Polska" M. Brykczyńskiego, uzupełniali mapę Polski - rysowali granicę Polski, Wisłę, zaznaczyli Morze Bałtyckie, słuchali i śpiewali pieśni patriotyczne. Wychowawcy w klasach przeprowadzili pogadankę na temat współczesnego patriotyzmu i znaczenia symboli narodowych.

10 listopada wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przyszli do szkoły ubrani na galowo i wzięli udział w czwartej edycji akcji MEiN ,,Szkoła do hymnu”. Wspólnie o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali hymn państwowy „Mazurka Dąbrowskiego”.Trzecioklasiści zwiedzili nową Izbę Lotnictwa Muzeum Południowego Podlasia na ul. Sidorskiej i spotkali się z emerytowanymi  lotnikami. Zapalili znicze w Miejscu Pamięci Narodowej ul. Łomaskiej

W tygodniu patriotycznym w  klasach 1-3 odbyły się spotkania i wieczorki poezji i pieśni patriotycznej.

W nasz tydzień patriotyczny czynnie włączyli się bibliotekarze, którzy przeprowadzili wiele lekcji bibliotecznych o tematyce patriotycznej w klasach pierwszych oraz w trzecich.

Laura Mikołajewska

Serce w plecaku