Tolerancyjna i Życzliwa Trójka

16 listopada jak co roku obchodziliśmy Dzień Tolerancji i Życzliwości. Promowanie tych dwóch pojęć jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie. Należy im pokazać iż każdy człowiek jest wyjątkowy, zasługuje na szacunek, wsparcie i ma prawo do swojej opinii. Nasza szkoła również jak zawsze włączyła się w obchody Dnia Tolerancji i Życzliwości na różne sposoby. Mury Trójki przyozdobiły różne kolorowe gazetki tematyczne a obok nich zawisły pozytywne hasła oraz miłe słowa, którymi każdy mógł się "poczęstować" na poprawę humoru lub przekazać te słowa komuś, kto bardziej ich potrzebuje. Świetlica szkolna stworzyła drzewo życzliwości, nauczyciele poruszali ten temat nie tylko na godzinach wychowawczych ale też rozmawiali z uczniami o tolerancji po angielsku :) świetlica szkolna zorganizowała "Wyzwanie Życzliwości" podczas którego uczniowie szukali w książkach ukrytych zadań do wykonania a na korytarzu wystawiona była księga życzliwości, do której każdy mógł się wpisać zostawiając po sobie miłe słowo dla potomnych :)

Jak zwykle udowodniliśmy, że Trójka to szkoła pełna pomysłów, która zawsze staje na wysokości zadania i promuje postawy prospołeczne :)