Dzień Doradztwa Zawodowego - Niezwykła wizyta

18 listopada w Dniu Doradztwa Zawodowego w naszej szkole ucz. kl.1c (wych. A. Brzozowska), kl. 2c (wych. M. Jakoniuk) oraz 1b (wych. p. K. Wasilewska) mieli okazję gościć funkcjonariuszy Służby Celno - Skarbowej w Białej Podlaskiej. Spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania uczniów z zawodem celnika, zadaniami Służby Celno- Skarbowej, z zakresem pracy wykonywanej przez odwiedzających gości. Dzieci miały możliwość obejrzenia prezentacji, w której znalazły się zwierzęta i rośliny będące gatunkami chronionymi oraz towary, których nie można przywozić do Polski bez specjalnego zezwolenia. Jednocześnie zapoznały się ze sprzętem, jakim posługują się funkcjonariusze przy wykonywaniu obowiązków służbowych, który mogły dotknąć, obejrzeć oraz przymierzyć. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i zadawały bardzo dużo pytań. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci kolorowanek i balonów z logo Urzędu Celno – Skarbowego, a gościom wręczyli wykonane samodzielnie podziękowania za bardzo interesujące spotkanie wzbogacające ich wiedzę.