Z rakietką ku niepodległosći

Z rakietką ku niepodległości

Trwają zapisy na amatorski turniej tenisa stołowego “Z rakietką ku niepodległości”, który już 18 grudnia br. odbędzie się w Białej Podlaskiej. Areną zmagań będzie hala sportowo-widowiskowa Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej przy ul. Sidorskiej 30. To ostatni z dwunastu turniejów “Z Rakietką Ku Niepodległości”. Organizatorem jest Fundacja Absens Carens.

Uczestnicy rywalizować będą na 12 stołach w kategoriach: do lat 12, 13-16 lat, 17 lat i starsi, w podziale na kobiety i mężczyzn. Na każdego uczestnika turnieju czeka przygotowany pakiet startowy oraz specjalnie przygotowany pamiątkowy medal. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymają natomiast puchary oraz nagrody rzeczowe

"Z Rakietką Ku Niepodległości" jest to cykl dwunastu turniejów tenisa stołowego, które organizowane są w celu uczczenia 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zawody rozgrywane są w okresie październik grudzień 2021 r., a miastami gospodarzami były do tej pory m.in. Lubartów, Ząbki, Bilcza, Dębica, Zielona Góra, Gliwice, Nowy Dwór Mazowiecki, Kraków, Poznań, Gdów i Olsztyn.

Każdemu turniejowi towarzyszy wystawa poświęcona polskim sportowcom, w tym olimpijczykom, którzy walczyli o wolną Polskę. To krótkie historie karier sportowych i osobistych marzeń, które brutalnie zostały przerwane przez wojnę.

Aktualnie odbyło się już jedenaście z dwunastu turniejów, w których udział wzięło już około 1500 osób. Relacje ze wszystkich rozegranych dotąd zawodów można znaleźć na naszym fb: Fundacja Absens Carens | Facebook oraz stronie internetowej: absenscarens.org.

Patronat nad projektem objął Polski Związek Tenisa Stołowego, a turniej w Białej Podlaskiej patronat honorowy objął Prezydent Miasta Biała Podlaska.

Patronatem medialnym turniej objęli: Radio Biper, Podlasianin oraz Biała24.

Zadanie jest współfinansowane z środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (wcześniej Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu).

Więcej informacji oraz możliwość zapisów na turniej na stronie: Fundacja Absens Carens » Z rakietką kuniepodległości - Biała Podlska

W przypadku wolnych miejsc w dniu imprezy organizator dopuszcza możliwość zapisu na miejscu w biurze zawodów o godzinie 9:00.