WYDARZENIE ARTYSTYCZNE W TRÓJCE

1.02.2022 w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie artystyczne. Na zaimprowizowanej w sali gimnastycznej scenie teatralnej, wystąpił zespół Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Zespół przygotował dla najmłodszych widzów spektakl interaktywny.  W trakcie seansu widzowie przenieśli się  na cztery plany filmowe przedstawiające fragmenty z bajek: „Pinokio”, „Pocahontas”,  „Królowa Śniegu”, „Sindbad”.  Dzieci  poznały bohaterów i ich przygody oraz interaktywnie spędziły z nimi czas np. pomagając Gerdzie znaleźć drogę wyjścia z labiryntu. Przedstawienie uatrakcyjniły kolorowe światła, bańki mydlane  i sztuczny śnieg z wytwornicy. Po przedstawieniu każde dziecko otrzymało książkę z łamigłówkami dotyczącymi przedstawionych postaci z bajek, oraz plany lekcji i zakładki do książek z tabliczką mnożenia. Widzowie pamiętając o reżimie sanitarnym oglądali spektakl w maseczkach, dezynfekowali rączki i zachowywali odległości. Zespół KTE natomiast, wystąpił dla nich sześciokrotnie, aby grupy uczniów były mniejsze.