Tydzień Bezpieczeństwa - WIZYTA RATOWNIKÓW w klasie 2C

Uczniowie klasy 2c (wych. M. Jakoniuk) aktywnie uczestniczyli w Tygodniu Bezpieczeństwa organizowanym w naszej szkole. Podczas zajęć mieli okazję poprzez realizację założeń programu społeczno-edukacyjnego Hello ICE firmy Budimex przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, ważną rolę znaków drogowych oraz potrzebę ich bezwzględnego przestrzegania. Dzieci dowiedziały się „Jak radzić sobie w niebezpiecznych i niespodziewanych sytuacjach” - utrwaliły znajomość numerów telefonów alarmowych oraz zasady korzystania z nich. Kształtowały świadomość potrzeby dbania o własne zdrowie i życie oraz konieczność zachowania bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Przygotowywały prace na konkurs „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”, prace na wspólny Happening oraz plakaty dotyczące prawidłowego korzystania z uroków zimy podczas zabaw. Największe zainteresowanie wzbudziła wizyta ratowników medycznych. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ich pracą, wyposażeniem karetki, poznać zasady unikania niebezpiecznych zabaw zimowych oraz udzielania pierwszej pomoc w najczęstszych urazach kończyn i głowy. Każdy z uczniów mógł wykorzystać  świeżo nabyta wiedzę w ćwiczeniach praktycznych pod okiem specjalistów, z której mamy nadzieję nikt nie skorzysta podczas zimowego wypoczynku.