KONKURSU EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY „Ekologia w oczach dzieci”

KONKURSU EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY

REGULAMIN KONKURSU EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZEGO „Ekologia w oczach dzieci”

DLA UCZNIÓW KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ Nr 3 im. M. Konopnickiej w Białej Podlaskiej

CELE KONKURSU

1. Kształtowanie postaw ekologicznych.

2. Podnoszenie świadomości ekologicznej, kształtowanie wiedzy o odnawialnych źródłach energii oraz promowanie wśród dzieci idei powtórnego wykorzystywania odpadów.

3. Zrozumienie konieczności ochrony środowiska w miejscu zamieszkania.

4. Dostrzeganie zależności pomiędzy człowiekiem, a otaczającym go środowiskiem.

5. Odkrywanie własnych zdolności i możliwości.

TEMATYKA KONKURSU

1. Główne hasło konkursu brzmi: „Ekologia w oczach dzieci”.

2. Prace powinny zawierać treści ekologiczne ukazujące prawidłowe postawy wobec środowiska przyrodniczego, np.: segregację odpadów, recykling, odnawialne źródła energii, ekologiczne postawy mieszkańców, piękno przyrody danej miejscowości, z której pochodzi uczeń, efekty zmian w systemie gospodarki komunalnej, pracę ludzi w celu utrzymania czystości i porządku.

ZASADY KONKURSU I KATEGORIE KONKURSOWE:

1. Konkurs adresowany jest dla uczniów z klas I-III.

2. Konkurs rozegrany zostanie w jednej kategorii, z której wyłonieni zostaną najlepsi (1-3 miejsca) oraz wyróżnieni.

Kategoria  (KLASY I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ) –Kategoria plastyczno-techniczna – (wykonana w dowolnej technice). Praca powinna finalnie pokazywać jak rozumiemy pojęcie „ EKOLOGIA”. Liczy się wyobraźnia, ciekawy pomysł oraz styl wykonania. Każdy z uczestników konkursu ma prawo do złożenia tylko jednej pracy wykonanej samodzielnie i indywidualnie (prace zbiorowe nie będą brane pod uwagę).

Do prac należy dołączyć: -imię i nazwisko oraz wiek autora (klasa) -tytuł pracy. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora, o którym mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz ze zgodą na publikację na stronie internetowej Organizatora i w materiałach wydawanych przez Organizatora.

TERMINY

1.Prace konkursowe w kategorii plastyczno-technicznych należy dostarczyć osobiście do SP3( sala E). 2. Ostateczny termin dostarczenia prac – 23.03.2021r.

3. Prace zgłoszone po terminie nie będą przyjmowane.

NAGRODY

1. Komisja konkursowa, powołana przez Organizatora, dokona oceny prac i wyłoni laureatów konkursu.

2. Nagrodzeni zostaną autorzy trzech najlepszych w opinii komisji konkursowej prac.

Organizator planuje również wyróżnienie prac szczególnie ciekawych, które nie zostaną zakwalifikowane do głównych nagród.

3.Dla autorów nagrodzonych oraz wyróżnionych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

SERDECZNIE ZAPRASZAM UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

Organizator  Konkursu

Małgorzata Matusz