Niecodzienna lekcja historii klasy VIB

Chcąc poszerzyć wiedzę na temat „małej ojczyzny” oraz uatrakcyjnić realizację programu nauczania, nauczyciel historii dr Dariusz Sikora zorganizował w dniu 9 lutego  2023 roku uczniom klasy VI B wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Południowego Podlasia.

Pierwszym punktem wycieczki była lekcja historii z dr. Pawłem Borkiem – dyrektorem  biblioteki. Uczniowie mieli okazję posłuchać o wybuchu Powstania Styczniowego na Podlasiu Podczas wizyty w bibliotece uczniowie zapoznali się również z wystawą zorganizowaną w Dziale Wiedzy o Regionie  z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego na Podlasiu. Wystawa prezentowała  zarówno literaturę związaną z Powstaniem Styczniowym, jak i prywatne zbiory Andrzeja Olichwiruka, w tym medale, naszywki, pocztówki, proporczyki itp.

Następnie grupa udała się do Muzeum Południowego Podlasia. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Historia Białej Podlaskiej”. Przekazane informacje, materiały archiwalne, fotografie oraz eksponaty pozwoliły uczniom w ciekawy sposób poszerzyć wiedzę o historii miasta. Wycieczka wszystkim uczestnikom sprawiła wiele radości.