Sukces młodych rusycystów

Sukces mlodych rusycystow

Pod koniec kalendarzowej zimy odbył się w Moskwie międzynarodowy konkurs rosyjskiej poezji czytanej "Wiersze o zimie". Organizatorem konkursu było internetowe czasopismo Youna, zajmujące się nauczaniem języka rosyjskiego. Młodzi pasjonaci języka mieli za zadanie przeczytać wybrany wiersz o zimie i przesłać nagranie do organizatorów. Wśród ponad 100 otrzymanych nagrań znajdowała się dziesiątka uczniów naszej szkoły: Klasa 7b Julia Buczyło, Patrycja Czech, Martyna Krupicka, Joanna Milczarek, Milena Zuzula. Klasa 7c Matsvei Biahun. Klasa 8c Martyna Dróżdż, Roksana Siedlecka. Klasa 8d Martyna Gąsecka oraz Marcel Wachulik.
Rywalizowali oni z wykonaniami z takich krajów jak: USA, Wietnam, Indie, Serbia, Węgry, Turcja, Chiny, Mongolia, Egipt a nawet Zimbabwe.
Choć ostatecznie wygrał przedstawiciel z Chin, niezmiernie cieszy fakt, iż nasi dzielni uczniowie, wśród 26 różnych krajów, byli jedynymi reprezentantami Polski.
Pokonali swoje wewnętrzne słabości, przygotowując się w każdej wolnej chwili. Ten wysiłek został zauważony i doceniony przez organizatorów, którzy bardzo pochlebnie wypowiedzieli się o ich wykonaniach. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy certyfikat udziału oraz kod promocyjny na korzystanie z materiałów edukacyjnych online.
BRAVO!!!

Zapraszamy do obejrzenia!