Laboratorium przyszłości w świetlicy

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

W bieżącym roku szkolnym dzieci ze świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".

Świetliki uwielbiają zajęcia z wykorzystaniem klocków Lego Spike. Podczas pracy z klockami Lego Spike dzieci  koncentrują się na zadaniu,  konstruują pojazdy i szukają sposobu aby  wprawić je w ruch. Chętnie też budują wielofunkcyjne budowle z klocków. To przede wszystkim kreatywna zabawa, która pobudza wyobraźnię.

Dużym powodzeniem cieszą się też zajęcia nauki szycia igłą z nitką z wykorzystaniem specjalnych kolorowanek do szycia. Laboratoria Przyszłości to najnowocześniejszy sprzęt, który uatrakcyjnił zajęcia w naszej świetlicy.