Konkurs edukacyjny „Elektrośmieci te duże i małe do recyklingu doskonałe”

W ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci” zapraszamy do udziału w konkursie edukacyjnym „Elektrośmieci te duże i małe do recyklingu doskonałe”. Celem konkursu jest promocja prawidłowego postępowania z elektrośmieciami i zwrócenie uwagi, że nawet najmniejsze zużyte sprzęty, jak słuchawki czy elektryczna szczoteczka do zębów, powinny trafić do punktów zbierania. Dzięki temu wszystkie niebezpieczne substancje zostaną zneutralizowane, a cenne surowce odzyskane i posłużą do produkcji nowych przedmiotów.

Prace wykonane dowolną techniką plastyczną przynosimy do sali nr 5 lub 1 do 19 maja 2023 r. Opowiedzcie za ich pośrednictwem, jak należy postępować ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, zwracając szczególną uwagę na małe elektrośmieci, które najczęściej z uwagi na swój rozmiar, wyrzucane są w niedozwolony sposób czyli trafiają do zwykłych koszy na śmieci czy altan śmieciowych.

W ramach Programu „Moje miasto bez elektrośmieci” organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego w dniach 19.04 – 19.05.2023 r. przy hali sportowej SP3 (klimatyzatory).