Wiosenne sprzątanie miasta Biała Podlaska

Dnia 21 kwietnia 2023 roku uczniowie klas 1c, 2d i 5d pod opieką wychowawców p. J. Rogowskiej, p. B. Niczyporowicz i p. A. Sawczuka uczestniczyli w Bialskiej Akcji Sprzątania Miasta. Celem nadrzędnym akcji było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego, budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie otrzymali gumowe rękawiczki i worki na śmieci, a następnie wyruszyli aby sprzątać teren przy ulicy Olszowej oraz pobliski las. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Po zakończeniu sprzątania uczniowie udali się na teren Bialskich Wodociągów Wod-Kan, gdzie posilili się kiełbaskami z grilla. Wśród uczestników akcji rozlosowane zostały cenne nagrody. Przeprowadzone zostały także konkursy wiedzy o ochronie środowiska w których uczniowie mogli wygrać wiele nagród.