Wiosenny ogródek w świetlicy

W szkolnej świetlicy wiele czasu poświęcamy na utrwalenie dobrych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie dzieci do codziennego spożywania owoców i warzyw. W ramach propagowania zdrowego trybu życia dzieci pod kierunkiem nauczycieli świetlicy założyły ogródek na parapecie. W zielonym kąciku znalazły się cebulki na zdrowy szczypiorek oraz zostały wysiane nasiona rukoli i rzeżuchy. Dzieci poznały również znaczenie warzyw liściowych w codziennej diecie i ich wartości odżywcze. Prace zaczęły się od przekazania uczniom informacji w jaki sposób należy posiać nasiona. Następnie omówiono zasady dbania o wiosenny ogródek.  Stworzony wspólnie ogródek pozwalał dzieciom obserwować i poznać cały cykl życia rośliny. Punktem kulminacyjnym była degustacja pysznych i zdrowych kanapek ze szczypiorkiem i rzeżuchą.