KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy VIII a Nikodem Kuligowski  zdobył  I miejsce, w kategorii wiekowej szkół podstawowych klasy 7-8, w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni”. Konkurs od lat cieszy się zasłużoną renomą, a patronatem honorowym objęli go m. in.: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, Minister Edukacji Narodowej, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej.
Celem konkursu było upowszechnianie wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej.
Konkurs był okazją  do wzbogacenia wiedzy historycznej o nieznane wcześniej treści na temat Żołnierzy Wyklętych (niepublikowane wspomnienia, zdjęcia i pamiątki rodzinne). Nikodemowi gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.
Wsparcie w realizacji konkursowych zmagań udzielili:  Agnieszka Kuna, Dariusz Sikora.