Wyniki III edycji konkursu „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków”

Informujmy, że III edycja konkursu Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków”zorganizowanego przezMiejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej i realizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka oraz Honorowym Patronatem Starosty Bialskiego Mariusza Filipiukazostała rozstrzygnięta! Główną ideą konkursu było zebranie biografii znanych i nieznanych Podlasian oraz zachęcenie mieszkańców, zwłaszcza młodych osób, do dokumentowania historii lokalnej. W konkursie wzięły udział osoby w różnych przedziałach wiekowych, a wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W  kategorii wiekowej - uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych I miejsce zajął Jan Dominik Gałecki, klasa 4 a,  za pracę „Pan od pszczół i teatru...Jan Gałecki – mój dziadek”; III miejsce – Helena Berlińska, klasa 6 a, za pracę „Mariusz Michalczuk – nauczyciel, radny, sportowiec”.

W kategorii wiekowej - uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych I miejsce – Roksana Lewczuk, klasa 8 d, za pracę „Mój dziadek – emeryt Kazimierz Lewczuk”; II miejsce ex aequo – Weronika Waszczuk, klasa 8 e, za pracę „Moja prababcia Wiktoria”, Gabriela Rogala, klasa 8 d, za pracę „Bronisław Stawecki – bohater dwóch wojen światowych 31.03.1901 – 14.05.1989”; III miejsce – Joanna Bielińska, klasa 8 d, za pracę „Biografia Pawła Bielińskiego – ukochanego pradziadka”.

Najlepsze prace wyłonione przez jury, zostaną opublikowane w pokonkursowym wydawnictwie o tym samym tytule.

Opiekunem konkursu był nauczyciel historii Dariusz Sikora.

Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!